Тренування

Чому після станової тяги відчувається біль?

Заняття спортом повинні йти на користь для здоров’я, але періодично вони дають зворотний результат. Хто пішов в зал нещодавно часто дивуються, відчуваючи болю після станової тяги, це не той ефект, якого вони чекали. Зазвичай після виконання цієї вправи у новачків болить поперек, і вони толькоусугубляют ситуацію, коли не йдуть до лікаря, а замість цього самі призначають собі болезаспокійливі. Розберемося, чим викликана біль після виконання станової тяги, і коли вона повинна стати приводом для занепокоєння.

Больові відчуття ніколи не приходять після так, для цього завжди є причина. Особливо небезпечними можуть бути болі в області хребта. У болі в попереку після виконання станової тяги теж є причини.

Про причини болю

При виконанні цієї вправи працюють різні м’язові групи. Однозначно відповісти на питання про походження болю в попереку не вийде. Можливо, ти не освоїв коректну техніку вправи або все робив правильно, але переоцінив свій рівень підготовки і перетрудил м’язи хребта. У будь-якому випадку залишати цю біль без уваги не можна, вона може вказувати на серйозні проблеми.

У більшості випадків неприємні відчуття після тренувань у новачків закономірні, адже раніше тіло не було знайоме з подібного роду навантаженнями. Але якщо ці відчуття сильні і виникають різко, очевидно, що на тренуванні була допущена помилка. При роботі з вагою важливо тримати тіло в правильному положенні, невелике відхилення може стати причиною неправильного розподілу навантаження.

Правила і помилки

Освоювати складні вправи краще під наглядом тренера, фахівець навчить коректної техніці і виправить становище в разі помилки.

Правила, які не варто порушувати:

 • правильне положення ніг – злегка зігнуті в колінах, це забезпечує правильний розподіл навантаження;
 • спина повинна залишатися прямою, тягнути вага із зігнутою спиною – прямий шлях до травм. Коли хребет залишається рівним, на нього рівномірно розподіляється навантаження, немає дисбалансу, який призводить до пошкоджень дрібних м’язів-стабілізаторів і навіть зміщень хребців;
 • не потрібно тягнути разнохватом, цим ти піддаєш хребет скручивающей навантаженні. Цей прийом призначений для змагань, але не для рядовий тренування;
 • підошва повинна забезпечувати щільне зчеплення з підлогою, взуття – надійну фіксацію п’яти;
 • не потрібно використовувати рукавички, це тільки відволікає від правильної техніки.

Відчуваючи біль у спині після станової тяги, все роблять по-різному. Хтось іде в аптеку за розігріваючою маззю або болезаспокійливими таблетками, він усуне лише симптоми. Причина залишиться невідомою і дасть знати про себе знову. Хтось віддає перевагу повисіти на турніку, щоб витягнути спину, і це ще більш небезпечне рішення.

Правильною реакцією стане звернення за медичною допомогою для обстеження і до тренера для виявлення помилок в тренувальному процесі.

Часто справа в надто високої інтенсивності, роблячи тягу різкими ривками, ти не підвищуєш продуктивність тренування, а провокуєш поява неприємностей. У стартовій позиції гриф може бути розташований занадто високо або занадто низько, так як пропорції рук і ніг у всіх різні. З цим параметром можна поекспериментувати, щоб зрозуміти, як зручніше.

Що стосується техніки і ваги, експериментувати з ними за своїм розсудом не варто. Вага снаряда має підвищуватися поступово, навчання слід проводити з порожнім грифом. Якщо взяти занадто важку штангу, то результатом може стати протрузія, при якій міжхребцевий диск зміститься за межі свого місця в хребетному стовпі. При протрузії виникає защемлення кровоносних судин і нервів, воно і виступає в якості причини болю. Якщо надмірно перевантажувати себе на регулярній основі, то ускладненням стане міжхребцева грижа.

Як розпізнати небезпеку?

Больові відчуття після тренування можуть бути як нормальним явищем, так і ознакою пошкодження.

Нормальна біль є результатом накопичення молочної кислоти і мікропошкоджень в м’язових волокнах, вона характеризується так:

 • приходить на наступний день після навантажень;
 • має тупий характер;
 • виникає виключно у попереку, так як на цю область покладено максимальне навантаження;
 • володіє тенденцією посилюватися при ходьбі;
 • ставати менш вираженою без якого-небудь втручання;
 • повністю стихає через кілька днів.

Про серйозною травматизації говорять наступні ознаки:

 • виникає відразу ж після заняття або в процесі виконання силового елемента;
 • володіє гострим характером;
 • переходить з попереку на інші галузі;
 • турбує навіть у стані спокою;
 • має тенденцію до посилення;
 • не проходить сама по собі.

Якщо ознаки відповідають травми, то необхідно негайно звернутися за медичною допомогою. Для визначення ступеня пошкодження фахівець призначить додаткові обстеження, наприклад, рентген або МРТ. Якщо неприємні відчуття тривожного характеру з’являються систематично, то потрібна допомога тренера, він виявить твої помилки у становій тязі, допоможе виправити їх, визначить оптимальний рівень навантажень.

Профілактика

Головна профілактика полягає в коректній техніці виконання, особливо важливо стежити за положенням спини. Найнебезпечніший момент у становій тязі – коли штанга відривається від підлоги. Перед кожним тренуванням важливо проводити розминку, навіть правильна техніка виконання не вбереже від травми, якщо м’язи будуть нерозігрітими.

Якщо в твоїй програмі присутні такі складні елементи, то обов’язково повинні бути і вправи для зміцнення спини, наприклад, підтягування. Використовується вага повинна відповідати рівню підготовки, занадто важка штанга не зробить тебе сильнішим, зате може стати причиною травми і вимушеного пропуску тренувань.

Якщо в процесі виконання ти відчув гострі больові відчуття, то слідуй інструкції екстреної допомоги:

 • негайно припини виконання вправи;
 • ляж на підлогу в положенні, яке мінімізує дискомфорт, не вставай, поки не позбудешся від нього;
 • якщо відчуття залишилися, продовжувати заняття категорично заборонено;
 • приклади до травмованого місця холодний компрес, не використовуй тепло, від цього посилиться запалення, набряки теж стане сильнішим;
 • звернулися за медичною допомогою.

При сильному болю після станової тяги не варто вдаватися до самолікування, не можна призначати самому собі лікарські засоби. Від правильного поводження в перші години після травми залежать не тільки подальші спортивні успіхи, але і загальний стан здоров’я.