Догляд

Емоції нас старять – які це емоції і чому так відбувається

Молодість не завжди залежить від того, що ми бачимо на своєму столі, або як проводимо свій спосіб життя – робимо гімнастику чи ні, але ще і від емоційного фактора. Мабуть одного з головних джерел старіння людини, який дуже часто робить зовсім не те, що нам потрібно. Але можна сказати, що людина сам у цьому винен, так як не може себе контролювати, сам ставить собі програму, не може знайти час на себе та аналіз своїх емоцій і дій. Але чому так відбувається? Які є на це причини? Давайте подивимося.

Емоції – це провідна річ, яка відбивається на нашій поведінці, самопочутті і навіть здоров’я. Адже зауважте, що чим гірше ваш настрій, тим нижче ваше хороше самопочуття: ніби все фізичне тіло стає проти вас. Деякі це називають психосоматикой, коли внутрішні почуття і емоції відбиваються на роботі фізичного тіла і навіть його зовнішньому вигляді. Наприклад, є така річ: коли людині не подобаються чужі дотики, то його тіло починає це показувати (ніби сигналить оточуючих: НЕ ЧІПАЙ мене), а як це проявляється? Дуже просто – проблемами зі шкірою, а людина дивується: “Ну звідки, адже я за собою слідкую”. Так, можливо, але що відбувається в душі і емоціях ніхто розібратися не хоче. Наука це складна і поки ти не зрозумієш себе, можливо проблема так і буде залишатися, а виною емоції і відчуття від них. Теж саме може статися і зі старінням, наприклад, страх старіння може тільки прискорити це. Страх взагалі стає причиною багатьох проблем

Щось подібне ми бачимо і в східному навчанні “Фізіогноміка”, де фахівці даної галузі показують, як ваше обличчя і кожна зморшка з’являється у відповідь на пережиту сильну емоцію або те, що вас турбує нині чи турбувало в минулому. Так наприклад, негативні емоції, злість, завити і агресія зроблять тон особи темніше. А зморшки і навіть зміни вух (які співвідносять з дитячим віком) покажуть, що відчував людина в певні роки свого життя. І знову виною тому можуть бути сильні негативні емоції. І якщо ви вивчали книги по фізіогноміці, читали приклади, то відразу можете сказати, кого фізіономісти вважають “нестаріючими”. Зазвичай, це люди, які дуже мало часу провели в суєті і оточенні людей, може чоловік працював з тваринами або паперами. Але варто тільки влитися в суспільство і випробувати сильні емоції, як зморшки почнуть з’являтися з прискореною силою. Так, це процес, який так чи інакше з’являється.

В основному Гамма хвилі, Альфа, Тета – виникають у відповідь на сильну концентрацію, транс або медитацію. Є в них щось схоже, але кожна з’являється момент, наприклад тета в момент засипання. Хвилі дельта панують під час сну

А ось бета хвилі вважають хвилі основний активності. Вони очолюють, коли ви намагаєтеся посилено думати, куди біжите, щось робите і взагалі перебуваєте в такому активному стані. Але всьому є своя межа і коли ці хвилі у відповідь на емоції приходять в надлишку людина починає відчувати занепокоєння, тривоги і навіть паніку, проблеми зі сном і звичайно швидке старіння. Тому нерідко для самовідновлення використовують стан альфа, яке досягається під час медитацій, повній гармонії з тим, що ви робите і розслабленості. Іноді для входження в альфа стан використовують позу кучера – ми про неї вже говорили звичайно і багато її знають і практикують, навіть несвідомо.

І це ми ще не дійшли до самобичеваний під час негативних емоцій, адже так людина ставить собі програму. Але я впевнена, що ви знаєте як це відбувається, бо вже багато про це писали.

Чи означає це те, що ми повинні відмовитися від негативних і сильних емоцій – звичайно ні. Це просто неможливо, і якщо це є, значить – це дійсно необхідно. Просто всьому потрібна міра і розуміння того, що зараз я переходжу кордон. Або розуміння того, що я дуже незадоволений собою і тому в пориві сильних емоцій лаю себе і кажу про те, що я старий і “ніякий”. Бо скрізь потрібна міра.