Догляд

Коли доводиться довго сидіти, але хочеться зняти втому і напругу. Улюблена вправа на розтяжку

Дуже часто малорухливий спосіб життя дає про себе знати. Спина втомлюється, ноги не відчувають приємних моментів і нічого не хочеться крім того, щоб лягти і лежати, а тебе ніхто не чіпав. Але це не справа і з ранку, і ввечері людині потрібна невелика розтяжка, яка буде знімати втому, напругу від довгого сидіння на стільці. А ще тренувати рівновагу і координацію, що також дуже важливо. І не дивіться, що поза статична – користі від неї досить багато. Давайте про неї поговоримо.

Це вправу я можу назвати коханим. Чому? Та тому, що воно не тільки просте, але ще й тренує координацію, рівновагу, що в холодну пору важливо, так як на вулиці стає досить слизько і потрібно тримати себе і мінімізувати можливість отримання другорядних проблем від холодного часу року. Природно, що воно і не займає великої кількості часу, якщо у вас воно весь час в недоліку. Що ще може практика, ну я б сказала, що це якась різновид золотого півня, що стоїть на одній нозі, але це більш просто і підійде тоді, коли ви хочете підійти до китайської практиці, але ще ніяк не зважитеся. А переміщення маси і ваги на одну стопу збільшує вплив на точку молодості і довголіття – Юн-цюань. Плюс, вчені давно говорять про те, що розвиток координації і рівноваги це ключ до молодості і розвиненості фізичного тіла. Що ще нам дає практика:

  • Це розслабляє і заспокоює людину, так як важливо зберегти баланс і ти більше ні про що думати не можеш
  • Знижує напругу зі спини, дає вам відпочити від довгого сидіння в кріслі
  • Розтяжка ніг і підвищення гнучкості
  • Тренування перед сном, яка знижує відчуття напруженості і допомагає заснути. Напевно краще розтяжки в цьому плані нічого не придумати
  • Тренування постави – вам важко сутулитися в такій позі

Про мінуси вправи потрібно також сказати і його не варто робити тоді, коли є проблеми зі спиною, ногами. У такому разі йога і практика повинна бути обговорена з фахівцем.

Як практикувати вправу:

Вправу можна робити в різних варіаціях. Наприклад, тримаючись за спинку стільця, стіну або при добре розвиненої координації не триматися зовсім. Але все ж краще перші практики починати у стіни.

  • Встаємо прямо
  • Ногу згинаємо тому і хапаємо її однією рукою, інший можна триматися за стіну
  • Так коштує 20-30 секунд
  • Міняємо ноги

Поступово час може збільшуватися, а вправа ускладнюватися, щоб вам не було нудно і нецікаво. При повному освоєнні практики та балансу звичайно можна спробувати китайського золотого півня.