Дача

Осіння посадка ліщини — які знання і секрети допомагають мені успішно вирощувати лісові горіхи на власній ділянці

Як правило, ліщина – рідкісний гість у садах, проте я з задоволенням завів цей чагарник на своїй ділянці і отримую хороший урожай горіхів кожен рік. У статті я опишу вам, як правильно висадити ліщину і що необхідно знати, щоб захід пройшов успішно.

Вирощувати ліщину на ділянці-реально

Коли садити

Існують два періоду успішної висадки ліщини – це весна і осінь. Однак я вважаю саме осінню посадку найбільш успішною, так як за зиму рослина відпочине, зміцнить коріння і набереться сил перед врожайним роком.

Для кожного регіону точний час висадки різне, проте загальним критерієм можна визначити 3-тижневий інтервал до встановлення стійких холодів.

Який кущ садити

Зовнішній вид придатного для посадки деревця можна виразити в наступних параметрах:

  • міцний саджанець без листя;
  • сильне розвинене кореневище;
  • довжина ствола повинна бути середньої, близько 50 см;
  • обов’язково наявність 4-5 сильних пагонів від 1 до 1,5 метра в довжину;
  • товщина гілок повинна бути не менше 1-1,5 см.

Якщо будете висаджувати не один кущ, а кілька, то краще садити деревця в ряд з відстанню між ними 3-5 метрів.

Місце

На вибір ідеального місця для посадки впливає безліч факторів.

Ліщина любить добре освітлені ділянки, захищені від протягів, далеко від високих дерев з розкидистими кронами.

Ліщину потрібно посадити в незатененное місце

Земля в місці зростання ліщини повинна рясніти ґрунтовими водами. Також добре підійдуть низинні майданчики, на яких довго стоїть тала і дощова води.

Сама грунт повинна бути пухкої й легкої, з нейтральною кислотністю і високим вмістом гумусу. В іншому грунті лощина рости і плодоносити не буде.

Процес посадки

Опишу детально свої дії, коли висаджував лощину на своїй ділянці:

  1. Посадкові лунки починав готувати приблизно за місяць до процесу для хорошої усадки грунту. Так як у мене на ділянці земля ідеально підходить за складом для ліщини, самі ямки вирив невеликі, приблизно 50 см в діаметрі і вглиб. Для менш родючого ґрунту лунки необхідні більш глибокі – близько 80 см, так як їх доведеться заповнити сумішшю родючого ґрунту з гноєм, золою і суперфосфатом (на 15 кг коров’яку 400 г золи і 200 гр добрива).
  2. У сформований над лункою горбок занурював саджанець, акуратно розправляв коріння і утрамбовал над ними грунт. Шийку коренів залишав трохи вище поверхні землі (на 5 см).
  3. Поруч з кожним стовбуром втовкмачував високий кілок для опори, до якого міцно прив’язував видолинок.
  4. Потім щедро проливав кожен саджанець, виливаючи в лунку близько 3-4 відер.

Подальший догляд

Для кращого зволоження і першорядної захисту від вітру та холоду стовбури ліщини я рекомендую мульчування тирсою, хвоєю або перегноєм. Гілки в процесі краще не зачіпати, щоб не зіпсувати їх тонку кору.

Готував грунт для посадки

На деякий час я затенил саджанці від яскравого сонця, рясний полив повторив через тиждень.

Добре удобрений грунт забезпечить коріння ліщини харчуванням протягом кількох років, так що перший час особливих добрив не потрібно.

Посадка ліщини

Через 7-10 днів необхідно підрізати, щоб надати більш гармонійну форму для росту і полегшити процес вкорінення. Всі сухі та пошкоджені паростки видаляються, здорові пагони коротшають на третину.

Від себе можу додати, що лощина добре підійде для присадибної ділянки – вона проста і не так примхлива у догляді і зростання, а щорічний урожай горіхів може тільки порадувати.

А ви вирощуєте ліщину на ділянці?

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

Читайте також: