Дача

Подзимняя посадка часнику: 5 секретів вирощування багатого врожаю від досвідчених садівників, які я давно взяв на озброєння

Коли потрібно садити часник і як правильно це робити? Досвідчені садівники, відповідаючи на ці питання, розділилися на дві групи. Одні радять садити навесні, інші – прихильники підзимового посадки. Сьогодні я розповім про тонкощі посадки часнику під сніг: що і як потрібно робити, щоб майбутній врожай приємно здивував.

Крок 1. Визначаємося з термінами

При визначенні часу осінньої посадки важливо враховувати можливу глибину загортання матеріалу. Чим глибше в землі виявиться часник, тим раніше його можна садити. При поверхневій посадці на глибину не більше 3-5 см часточки можна висаджувати за 2-3 тижні до настання сталих морозів. Садівники, які віддають перевагу глибоку закладення (15-17 см), часник висаджують вже на початку вересня.

Крок 2. Готуємо матеріал

Для підзимового посадки в першу чергу необхідно правильно заготовити посадковий матеріал. Саме від його якості буде залежати майбутній урожай. Я беру здорові головки часнику середнього розміру і ділю їх на досить великі часточки. Важливо, щоб всі відібрані частини зовні були міцними і здоровими, без тріщин, сухих ділянок і поразок шкідниками. Після цього всі часточки піддаю дезінфекції 1 % розчином мідного купоросу.

Крок 3. Вибираємо правильне місце

Місце для посадки потрібно вибрати з тим розрахунком, щоб з настанням весни сніг на грядці швидше розтанув, але в разі швидкого сходу не розмила ґрунт. Тому добре освітлений і злегка піднесений ділянка буде найкращим вибором.

Часник погано росте на грядках, де в минулому році вирощували цибулю і картоплю, і навпаки, плюсом буде посадка після томатів, огірків і кабачків. Грунт часник вважає за краще нейтральну або среднекислую.

Крок 4. Готуємо грунт

Ґрунт для грядок я готую заздалегідь, щоб земля встигла дати усадку. На початку вересня проводжу підживлення ґрунту комплексними мінеральними добривами з вмістом калію та фосфору, вношу в землю перегній і золу. Рівномірно розподіляю добрива по обраному ділянці землі і глибоко перекопую грунт. Після цього грунт розрівнюю граблями, розбиваючи великі грудки. Ширина готової грядки становить 80-90 см, а висота 25-30 см. По периметру огораживаю грядки дошками, заглиблені в землю на 10-15 див. Грунт рясно проливаю водою, обробляю 1 % розчином мідного купоросу і закриваю до настання холодів.

Крок 5. Настав час посадки

З приходом перших заморозків можна починати готуватися до посадки часнику. Важливо відзначити, що в регіонах з теплим кліматом садити часник потрібно, орієнтуючись на погодні умови. Холоду тут приходять пізніше, а тому і терміни посадки зсуваються. Подзимняя посадка часнику складається з підготовки лунок, посадки часточок і подальшого догляду.

На заздалегідь підготовленій грядці робимо лунки для посадки. Відстань між лунками повинно бути 10-12 см, а між окремими рядами 20-23 див. Глибина лунки складе від 3 до 15 див.

Кожну часточку часнику необхідно помістити в приготовлену лунку. Щільно вдавлювати посадковий матеріал не варто. Зверху часник присипають сумішшю перегною і компосту.

Посаджені борозни слід замульчувати низинним торфом, тирсою, хвойними голками або листовим опадом. Зверху я притискаю грядки ялиновим лапником.

В регіонах з теплим кліматом щоб уникнути перепревания і загнивання часнику мульчувати його на зиму не рекомендується.

В кінці березня – початку квітня ялиновий лапник з грядки можна прибрати. Танення снігу і тепло весняного сонця забезпечать швидке зростання посадженим часточок часнику. А подальший догляд дозволить отримати великий і щедрий урожай.