Догляд

Просте вправу на 10-15 хвилин в день, щоб вам запам’ятовувати дії і предмети стало лечге

З віком активність мислення і інтелект, особливо пам’ять можуть досить виражено бути змінені. Та що вже говорити – молодим і то буває важко напружувати себе щоб щось запам’ятати від перевантаження інформацією. Тому, щоб час від часу тренувати свою пам’ять, здатність швидше запам’ятовувати те, що ви побачили, зробили, помітили і використовують вправи, які розвивають мислення образами. Коли ви воспроизведете і побачите щось у себе в голові, то вже довго не забудете. Як же робити вправу, витративши на добу 10-15 хвилин. Давайте подивимося.

Розвиток образного мислення дуже корисна властивість, якщо ви хочете більше запам’ятовувати, навіть з прочитаного в книгах, побаченого вами або зробленого, так як не завжди ми можемо швидко запам’ятовувати те, що хочемо. І тут допомагає образне мислення – це щось по типу візуалізації. Наприклад, художник вирішив щось написати – він представив це у себе в голові і “вуаля”, видав шедевр. Ми ж можемо це використати для того, щоб швидко запам’ятовувати інформацію в навколишньому середовищі, особливо під час читання книг або документації. Я помітила, що якщо я являють те, що читаю по ходу отримання інформації, то рано чи пізно виділяють найнеобхідніше з інформацією за картинками в голові і швидко запам’ятовую. Це може бути не зовсім зрозумілим, але покроково це виглядає так:

  • І по ходу у вас в голові виникають образи того, що ви читаєте – ви це бачите вже не як текст, а як ілюстрацію в уяві. Ви робите на цьому акцент і автоматично запам’ятовуєте. Не обов’язково так робити завжди, можна зупинятися і проводити таку візуалізацію тоді, коли вам потрібно запам’ятати ту чи іншу інформацію

Але відразу скажу про те, що якщо ви не розумієте, як це працює, то запам’ятати отримане буде важко. Ні, я можу уявити конструкцію якоїсь машини по його опису, але не факт, що запам’ятаю назва тієї чи іншої частини. Але якщо це потрібно, то знову ж таки допомагає образне мислення. Ви можете провести аналогію з назвою і будь-яким предметом, що ви знаєте і якщо потрібно швидко згадати – звертаєтеся в голові до цього предмету, і до речі назва згадується краще, якщо слова будуть співзвучні.

Також і в житті ви можете запам’ятовувати все, що вам потрібно. Наприклад, побачили людину і вам потрібно запам’ятати його міміку, одяг, прикраси і т. д. – взяли подивилися на нього, зробили картинку в голові, подивилися на нього в уяві (можна навіть перебільшити те, що вам потрібно запам’ятати. Наприклад, зробити величезними запонки або черевики) і готово. Або ви постійно забуваєте, що зробили, а що ні коли пішли. Наприклад, вимкнули чайник на плиті чи ні. Якщо вам потрібно запам’ятати – ви свідомо вимикаєте його (не на автоматі), і робите позначку в уяві. Можна уявити

Так, постійно цим користуватися не будеш, так як звертати увагу важко, але якісь важливі моменти так запам’ятовуються простіше – для вас це навіть цікавою грою може стати і дуже зручною. Чесно, спробуйте і можливо у вас вже не буде таких труднощів, щоб запам’ятати текст або малюнок, дія.

А щоб закріплювати вміння це робити швидко кожен день по 10-15 хвилин ми робимо вправу:

Зазвичай це дуже проста вправа, вам всього лише потрібно трохи більше уваги звертати на оточення. Наприклад, побачили людину – спробуйте зробити акцент на тому що ви побачили (в голові робіть образ), і через деякий час в уяві пригадати його обличчя, міміку, одяг і т. д. А для більшої тренування уяви ви повинні згадувати більше речей, що ви бачили або чим оточені. Наприклад, як виглядає ваша кухня, а спробуйте розрізати лимон у себе в уяві, або запалити свічку з ароматом, розрізати кавун, згадати улюблені туфлі, відчуття дощу, тепло сонця і т. д. Уявити можна все що вам хочеться, головне, щоб ви могли чітко уявити предмет.

А потім ви автоматично будете уявляти побачене/прочитане і швидко запам’ятовувати.