Дача

Родюча і легка, як пух грунт? — без проблем! Які добавки та добрива для поліпшення структури і підвищення родючості

В осінній період рекомендується вносити добрива, що поліпшують ґрунт. Багато використовують гній під оранку. У ньому є магній, фосфор і кальцій, які знижують рівень кислотності грунту. На один квадратний метр піщаного ґрунту беруть близько 3 кг, а на один квадратний метр глинистого грунту потрібно взяти до 8 кг добрив.

Гній розподіляють по землі і відразу перекопують з грунтом на глибину до 20 см За три зимових місяці він просочується вологою. Добриво чудово поєднується з грунтом і добре пріє. Грунт стає рихлим і родючим, оскільки накопичує корисні речовини. Гноєм також підгодовують чагарники і дерева. Його також можна внести у теплицю.

Підживлення землі торфом

Торф сприяє пухкості і пористості землі. Найкраще він підходить недостатньо окультуреного землі і глинистому ґрунті. Для городніх грядок потрібно використовувати низинний розклався торф. Перехідний і верховий не підходять.

Якщо грунт важкий або збіднений, то така підживлення рекомендується навесні і восени. Потрібно вносити на один квадратний метр грунту до 5 кг торфу.

Компост і перегній

Компостом називають доступне добриво з рослинних і харчових відходів. Перепрілий перегній також прекрасно підходить для поліпшення ґрунтової структури.

Добрива вносять навесні і восени. На один квадратний метр грунту слід взяти до двох відер добрива. При внесенні восени деякий обсяг речовин вимивається талою водою. Але органіка в зимовий період просочується вологою і «дозріває».

Восени закладається кора, гілки та інші деревні відходи. Це потрібно робити в процесі перекопування городу.

Мінеральні добрива

Для збільшення родючості в жовтні або вересні потрібно використовувати мінеральні добрива для городу та саду. Вони містять калій, азот і фосфор. Ці речовини збільшують врожайність, подовжують терміни плодоношення, підтримують обмінні процеси.

Даний вид добрив вноситься згідно з агротехнікою кожного з рослин. Можна використовувати звичайний та подвійний види суперфосфату, хлористий і сірчанокислий калій, калієву селітру, нітроамофоску, амофос та інші добрива.

Известкующие склади

Якщо на території є проблеми з кислотністю грунту, то крім добрив в осінній період потрібно подумати про внесення регулюючих складів. Мова йде про гашеного вапна, доломітового борошна, золі і меле.

Речовини рівномірно розподіляються по поверхні грунту. Грядки перекопуються, якщо грунт глинистий і суглинних. Известкующие склади можна вносити кожні 1 або 2 роки.

Грунт известкуется в осінній період. З дати внесення добавки до вегетації посаджених рослин має пройти кілька місяців.