Рослини

Рослина крассула хоббіт: догляд, розмноження, садіння/пересадка

Ви коли-небудь замислювалися, чому ця крассула отримала назву «Хоббіт»? Цікавий факт: цей сорт крассули овата був виведений селекціонерами в 50-ті роки, тоді ж, коли вийшла відома книга «Володар кілець». Незвичайні листочки довгасті нового квіточки порівняли з вушками хоббіта, тому і назвали рослину в його честь.

Сьогодні розповім, як доглядати за одним з видів толстянки – Крассулой Хоббіт!

Рекомендації по догляду

Незважаючи на відмінності у зовнішньому вигляді (у звичайної Крассули Ovata листочки овальної, яйцевидної форми), до догляду вони пред’являють однакові вимоги. Все, що від вас потрібно, це:

Як і всі рослини сімейства Товсянкові, Гобіт не потребує частого поливу – в період активного росту необхідно поливати кімнатний квітка раз в 14 днів, взимку ще рідше. Не страшно, якщо ви в якийсь момент забудете про поливі – крассули з гідністю переносять тимчасові періоди посухи

Рослина любить світло – в умовах нестачі його листочки втратять свій декоративний забарвлення (червона облямівка по краю), і стануть просто зеленими

Комфортна температура – 20-25 градусів влітку, і 10-15 градусів взимку. Влітку можна виносити дерево на свіже повітря

В період активного зростання квітка потребує підгодівлях – підійдуть добрива для кактусів і сукулентів.

Щоб Грошове дерево мало гарний декоративний вигляд, потрібно періодично підрізати його крону. Якщо хочете отримати товстий міцний стовбур, обстригите пагони, поки вони ще будуть молодими. Місця зрізів обробляйте активованим вугіллям.

Пересадка дерева

Який вибрати горщик? Дивіться за розміром крони – обсяг горщика повинен збігатися з нею. А при наступних планових пересадках просто вибирайте ємність на пару см більше попередньої.

Що на рахунок грунту: крассула, як сукулент, добре себе почуває в кам’янистому грунті. Звичайно, невибаглива рослина буде непогано себе почуватиме і в звичайному грунті, але все ж кам’янистий субстрат буде комфортніше. Наприклад, LECHUZA PON складається виключно з дрібних камінчиків, тому:

Не злежується і не комкается

Добре пропускає повітря до коріння

Володіє відмінними дренажними властивостями.

Процес пересадки простий, впорається кожен:

Вийміть рослину з горщика

Очистіть коріння від землі, видалите мертві і хворі коріння, а місця зрізу обробіть товченим активованим вугіллям

У новий горщик насипте субстрат приблизно на ½ ємності

Помістіть в центр дерево і зверху присипте його залишками субстрату

Полийте рослину, злийте надлишки води з піддону, і поверніть Красулу на місце її постійного проживання.

Як розмножити Красулу Хоббіт?

Однією з головних принад цього сукулент є простота в розмноженні. Простіше усього в цих цілях використовувати метод живцювання.

Помістіть зрізані живці в склянку з водою, дочекайтеся, коли на них з’являться маленькі корінці, а потім розсадіть живці за індивідуальними горщикам з субстратом.