Батькам

Статеве виховання: необхідність або марна трата часу

Важливо проводити статеве виховання дітей. Помилково замовчувати або приховувати цю тему від своєї дитини.

Надалі він дізнається, як влаштований світ, і які процеси відбуваються між людьми, але при цьому він може зрозуміти все в неправильному, негативному ключі.

Тому дуже важливо батькам самостійно з раннього віку займатися статевим вихованням.

  • Щоб дитина нормально ріс і розвивався не треба влаштовувати таємниць, щоб виключити неправильні трактування від друзів, знайомих або через інтернет і соціальні мережі.

Сучасні діти дуже кмітливі і активні, їм хочеться знати і вони вже багато розуміють.

  • Вже в дошкільному віці можна почати обговорювати гендерні особливості людини. І для правильного фізичного розвитку це не маловажно.

Багатьом дорослим це не під силу, оскільки виховувалися за старим традиціям і закалкам, і раніше мало хто приділяв час, щоб пояснити, чим відрізняється хлопчик від дівчинки і які особливості статевого дозрівання в них відбуваються протягом життя.

Тому вони соромляться і терплять невдачу, залишають цю затію на авось.

Діти помилково починають думати в такій сім’ї, що існують таємниці і речі, про які не слід говорити, негарно або не прийнято.

  • У більш старшому віці дитина вже не буде питати у батьків, він також почне соромитися і шукати відповіді на стороні. Що не правильно, з боку батьків.

Таке виховання заважає жити дорослим і дітям. Багатьом навіть складно спокутувати різностатевих дітей, з-за своїх установок. Замість того, щоб розповісти і пояснити, вони уникають і продовжують приховувати.

У кожному віці пояснювати слід поступово і грунтуючись на вже наявний досвід.

  • Коли дорослі ведуть себе дивно, не дають дитині навіть під час перегляду фільму побачити сцену обіймів, це все веде до стеснениям і не різному розумінні як слід вести себе надалі.

Для дитини це питання просте, на який він хоче отримати відповідь, дорослі повинні пояснити, не відводити погляд і не перекладати відповідальність від тата до мами.

Ніякого сорому це не повинно викликати.

І знову неправильна реакція змусить дитину більше не звертатися до власних батьків, а шукати відповіді в інших джерелах.

  • Якщо батьки хочуть, щоб у дитини склалося правильне статеве виховання, не вигадана, не засноване на припущеннях і радах, слід самостійно з раннього віку проводити бесіди.

На допомогу приходять книги, де докладно розказано в якому віці, що говорити малюкові. В ігровій формі для раннього віку або просте обговорення.