Всесвіт

Сузір’я північна корона, створена гефестом

В північному краї неба є маленьке сузір’я Північна Корона. Оскільки охоплює площу 179 квадратних градусів, то варто на 73 місці серед всіх зоряних частин. Власне кажучи, воно не набагато більше Південної Корони (80 позиція).
Варто зазначити, що межі області прилягають до Волопасу, і Змії.

Сузір’я Північна Корона

Насправді, сузір’я Північна Корона було відомо ще . Однак тоді його називали Вінець або Корона.
Існує міф, пов’язаний з появою сузір’я. За міфом Стародавньої Греції, воно уособлює діадему принцеси Аріадни, яку створив Гефест. Вважається, що яскраві зірки це дорогоцінне каміння корони.

За легендою, дівчина допомогла Тесею вибратися з міфічного лабіринту Мінотавра. Вони попливли на острів Наксос, де Аріадна зустрілася з Діонісом. Молоді люди закохалися, і наречений подарував красуні знаменитий вінець.
Крім того, сузір’я Північна Корона згадується в роботах Птолемея.

Аріадна і Тесей

Зірки, що утворюють сузір’я Північна Корона

По виду зоряні елементи формують напівкруглий вінець, чи корону.

Найяскравіший об’єкт АльфаАльфекка є затьмарювала подвійний, а також змінною зіркою. Дуже схожа з Південної Альфеккой. Її видима величина 2,21-2,32. В перекладі ім’я означає яскрава зірка розірваного кола.
Аналогічно, подвійним світилом виступає БетаНусакан, що позначає дві лінії. Тільки це спектроскопическая система з светимостью 3,68.
Гамма подібно попереднім відноситься до подвійних зірок. Однак це близька група, що складається з цефєїди, має деяку величину 3,84.
Епсілон являє кратну систему, з видимістю 4,13.

Зірки сузір’я Північна Корона

Дельта змінний об’єкт типу RS Гончих Псів володіє яскравістю, яка коливається в межах 4,57-4,69.
А ось Каппа – субгигант оранжевого кольору. Видима величина 4,82. Як виявилося, на її орбіті знаходиться планета-гігант.
Рв Північної Корони являє собою карлик жовтого кольору, з яскравістю 5,4.
R Північної Корони виражена жовтим надгігантом, з візуальним значенням 6,46. Крім того, вона є прототипом для окремого класу змінних зірок.
Т Північної Корони – палахкотлива повторна нова зірка. На відміну від інших періодично змінює свою величину. За оцінкою вчених, основне значення 10,5, але в різний час була зафіксована величина 2 і 3.
Більш того, парними системами представлені Дзета, Тета, Йота, Ця, Сигма, Ню і найближча до нас HDD 144579. Можна сказати, що їх середній зоряний показник 5-6.

Якщо країною править король, корона тисне на голову, а якщо королева – корона тисне на серце.
Марія Антунетта (королева Франції 1755 – 1793)

Які об’єкти приховує сузір’я Північна Корона

Бо як область зовсім невелика, вона не може похвалитися розмаїттям цікавих об’єктів.
Лише виділяється галактичне скупчення Північної Корони. Хоча густо заповнений галактиками (їх налічується понад 400), його видима величина складає лише 16,5. Іншими словами, її елементи дуже тьмяні.

Скупчення галактик

Спостереження

Так як видимість ділянки припадає на широту від +90 до -50 градусів, то спостерігається з усієї території Росії. Правда, сприятливі умови для цього зазначаються в червні.

Джерело: