Дача

Хочете, щоб ваша полуниця в наступному сезоні дала гідний урожай — правильно підготуйте її до зимівлі по моїй схемі

Осінній догляд за полуницею досить нескладний, однак потрібно володіти певними знаннями. Багато дачники вважають, що слід обрізати листя, і більше нічого не треба. Але вони помиляються. Я починаю готувати свою полуничну плантацію до зими з липня місяця.

Осіння полуниця

Осіння підгодівля

Полуницю слід підгодовувати в кількості трьох разів на рік: перед початком цвітіння, після закінчення плодоношення і на початку осені перед зимовою сплячкою.

Полуниця любить підгодівлю

Кожен городник підгодовує кущики по-своєму. Одні використовують складу з коров’яку (10 %-вий), змішаного з зольним порошком, інші роблять настоянку з курячого посліду, а хтось віддає перевагу користуватися комплексними добривами.

Осінні поливи

Після закінчення складання кущики полуниці, як і раніше, вимагають до себе уваги і догляду. Тому слід проводити поливи і видаляти вуса.

Не забувайте видаляти вуса у полуниці

Останні зрошення виконують у жовтні, в період сухої погоди 1 раз в тиждень. Під час затяжних дощів рослини не треба поливати.

Обробка

Восени всі ознаки хвороб на кущах добре помітні. Значить, настав підходящий момент для обробки полуничної грядки від захворювань та шкідників.

Полуничні грядки прополюю

В першу чергу я позбавляюся від смітної трави і проводжу прополку в кінці літа і відразу ж приступаю до обробки гербіцидом, щоб рослини встигли відновитися до зими.

Обрізка кущів

Досі питання про обрізання листя полуниці залишається відкритим. Одні вважають, що на старій листі розвиваються захворювання і шкідники живуть, значить, рослини потребують обрізки. А інші стверджують, що обрізані кущики використовують всі сили на утворення нових листків і підуть в зиму дуже ослабленими.

Видаляйте вуса у полуниці і хворі сухе листя

Я виконую осінню обрізку, але при цьому зрізаю тільки засохлі і уражені хворобами листя.

Головним захистом від морозів є пишна листя, так що не слід видаляти листя повністю.

Під час обрізки скористайтесь садовими ножицями або секатором, рукавичками, а зрізані листя складайте в ємність – їх не потрібно залишати на полуничній грядці.

На ремонтантної полуниці видаляйте сухі листочки. Процедуру проводите обережно, щоб не завдати шкоди кореневій системі.

Мульчування

Оптимальне укриття для кущиків полуниці – сніг. Він надійно вкриває посадки і захищає грунт від розтріскування. Ну а якщо зима видалася безсніжною?

Мульчування полуниці

Тут тільки ви самі можете допомогти своєму ягоднику. Полуниця має потребу в укритті, а матеріалів зараз предостатньо. Я намагаюся мульчувати посадки за допомогою рослинних компонентів.

Найкраще укриття – це хвоя, цей матеріал не намокає, не пресується, і хвою не переносять гризуни. Але не всі можуть скористатися хвойним опадом або ялиновим гіллям. Тоді на допомогу можуть прийти солома, сухе листя, перегній.

Деякі садівники використовують для укриття спанбонд, але пам’ятайте, що для подібного укриття необхідно встановити дуги, щоб матеріал не стикався з листям, інакше рослини можуть вимерзнути.

Займатися мульчуванням і укриттям полуничної грядки восени слід при настанні заморозків. Культура, перенесла мінусову температуру, стане витривалою і з успіхом впорається з зимівлею.

А як зимує ваша полуниця?

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

А ще читайте: