Психологія та любов

Як забути колишнього: практичні поради для жінок, які хочуть рухатися далі

Розставання з партнером часто дається важко. Кожна людина індивідуальна і у всіх цей болісний процес проходить по-різному. Багато хто йде в депресію і довгий час не можуть прийти в себе. На повне відновлення може піти від декількох місяців до декількох років. При цьому абсолютно не важливо, як довго тривав ваш роман. Однак наскільки швидко ви зумієте оговтатися, залежить від вас. Сьогодні ми спробуємо розібратися, що заважає жінкам впоратися з переживаннями.

Песимізм і перебільшення

Жінки схильні до перебільшення негативних наслідків після розставання, що тільки погіршує ситуацію. Нам здається, що кого-то краще нам вже не знайти, він був тим єдиним чоловіком у вашому житті, а тепер усе розвалилося. Вам гірко і боляче від цих думок, але ви продовжуєте накручувати себе. В кінцевому підсумку вам стає ще болючіше, і ви заталкиваете себе глибше в безодню відчаю, паралізуючи свідомості. Постарайтеся менше думати про погане, почніть мислити позитивно – більше мрійте, уявляйте, які нові можливості вам відкрила доля.

Ви звинувачуєте у всьому себе

Ви постійно прокручуєте в голові події з вашого минулого і намагаєтеся зрозуміти, що ж було зроблено не так. Ви починаєте вигадувати, що б було, якби ви тоді вчинили інакше. Таким самобичиванием ви тільки шкодите психіці. Ви перекручуєте факти, підміняючи їх своєю точкою зору, і не можете об’єктивно міркувати, що насправді сталося між вами і колишнім партнером.

Вам слід якомога швидше перестати мучити себе. Пам’ятайте, все, що не робиться – все на краще.

Ви не вірите, що все скінчено

Ви досі сподіваєтеся, що ще можна помиритися, повернути все як було. Ми представляємо себе в ролі героїв романтичного роману, які розійшлися, але скоро зрозуміють, що створені один для одного. Але поки ми мріємо про це, ми лише закриваємося від зовнішнього світу і не бачимо знаків, що подаються Всесвіту. Ви повинні прийняти той факт, що відносини закінчилися. Перестаньте жити порожніми надіями, не шукайте приводів для випадкових зустрічей, не стежите за ним в соціальних мережах.

Втрата себе

Коли ми дуже сильно любимо, ми розчиняємося в партнері. Якщо ви кілька років прожили з людиною, ви, ймовірно, розучилися ідентифікувати себе окремо від нього. Також ви можете відчувати труднощі при відповіді на питання «Хто я без нього?». Вам потрібно заново знайти себе. Для цього спробуйте зайнятися чимось новим, знайдіть собі хобі.

Ви не визнаєте свої помилки

У важку хвилину ми звикли звертатися за допомогою до друзів або рідних. Нам життєво необхідно, щоб хтось зміг вислухати і підтримати нас, коли здається, що життя скінчилося. Однак друзі можуть вказати нам на помилки, які ми не були готові почути. Їх зауваження зачіпають, а небажання визнати правду грає з нами злий жарт. Це не тільки заважає вам відновитися після розриву, але і програмує на вчинення тих самих помилок у майбутньому.

Вам необхідно зосередитися на собі

Щоб забути колишнього, важливо зосередитися на собі. Це чудовий час, щоб повернутися до своїх інтересів і бажань. Спробуйте записатися на курси, про які давно мріяли, або відновити старі захоплення. Важливо займатися тим, що приносить вам радість і задоволення. Це допоможе відволіктися від думок про колишнього і наповнити своє життя позитивними емоціями. Зосереджуючись на собі, ви почнете відчувати себе краще, а час допоможе залікувати душевні рани.

Не бійтеся звертатися за допомогою

Якщо ви відчуваєте, що самостійно не можете впоратися з переживаннями, не бійтеся звернутися за допомогою до психолога або психотерапевта. Фахівець допоможе вам розібратися у ваших почуттях і знайти способи для подолання емоційного болю. Групи підтримки або онлайн-форуми також можуть стати корисним ресурсом, де ви зможете поділитися своїми почуттями з іншими людьми, які переживають подібне. Пам’ятайте, що звернення за допомогою не є ознакою слабкості, а навпаки, свідчить про вашу готовність рухатися далі і будувати нове, щасливе життя.