Всесвіт

Сузір’я південний трикутник

В південній півкулі неба розташовується сузір’я Південний Трикутник. З назви зрозуміло, що лежить в південній стороні, причому одна його частина зачіпає область Чумацького Шляху. На площі стоїть на 83 місці, займаючи простір в 110 квадратних градусів. Територія межує з , , Райською Птицею .

Як з’явилося сузір’я Південний Трикутник

Насправді, це нова область. Хоча ввів сузір’я на небесну мапу Петер Планциус в 16 столітті. З-за свого розташування не доступно для значної зони північної півкулі . Однак південніше екватора не заходить за горизонт і його добре видно.
Свою назву отримав ділянку завдяки формі трикутника, яку утворюють його три яскраві зірки.

Зірки сузір’я

Між іншим, сузір’я Південний Трикутник має 32 зірки, які видно неозброєним оком.

Тріо зірок, що утворюють астеризм Трикутник:
Альфа називається Атрія і являє собою гігант оранжевого кольору з яскравістю 1,91.
Бета складається з двох зірок: перша головної послідовності, а друга її супутник. Дана система має видимість 2,85.
Гамма є зіркою головної послідовності. У той же час, це карлик білого кольору з візуальним значенням 2,87.
Ймовірно, Бета і Гамма мають навколозірковим диском, оскільки у них відзначається підвищена інфрачервоне випромінювання.

Дзета і Дельта – подвійні зірки. Тільки Дзета складається з двох карликів і характеризується видимістю 4,9. На відміну від неї, Дельту з видимою величиною 3,86 формують сверхгигант і світило-супутник.
Епсілон також належить до подвійних систем. Але в її утворюють гігант помаранчевого кольору і біла зірка головної послідовності. Кажущая величина становить 4,11.
Каппа і Тета – жовті гіганти яскравіше 5 величини.
Йота являє потрійну систему з середньою яскравістю 5,28. Вміщає в себе подвійне світило, яке, в свою чергу, утворена парою жовто-білих зірок, і супутника.
Ця – субгигант, відрізняється біло-блакитним кольором, видима величина 5,89.
Крім того, сузір’я містить цікаву зірку X Південного Трикутника. Як стверджують вчені, це вуглецевий об’єкт червоного кольору. Більш того, він є представником напіврегулярних змінних світил.
Варто відзначити, подвійну зоряну систему EK Південного Трикутника. Вона виробляє часті виверження. Як з’ясувалося, укладає в собі карлика і зірку-донор. Тому відносять до карликовим нового типу SU Великої Ведмедиці. Це досить рідкісний вид астрономічних елементів.

Що приховує сузір’я Південний Трикутник

Незважаючи на те, що територія займає велику площу, тут лежить кілька примітних компонентів.
Наприклад, ділянка включає пару ESO 69-6, яка на даний момент взаємодіє і зливаються один з одним.
Також тут знаходяться спіральні галактики ESO 137-001 і NGC 5938.
До того ж, сузір’я Південний Трикутник має дві NGC 5979 і Henize 2-138.
Крім цього, виявили відкрите скупчення зірок NGC 6025 з яскравістю 5,1.
Звичайно, склад області не відрізняється особливим багатством. Однак вона красива і заслуговує уваги, як і будь-який інший небесний ділянку. Адже кожна частинка нашої безкрайньої Всесвіту це її унікальна складова. Поряд з іншими грає свою важливу роль. І що важливо, завдяки вивченню, нехай і по крихтах, ми трохи більше пізнаємо навколишній світ.