Всесвіт

Сузір’я компас — ще одна частина сузір’я корабель арго

Своє місце в південній півкулі неба сузір’я займає Компас. Воно охоплює площу в 221 квадратних градусів. Тому по праву стоїть на 65 місці серед всіх небесних ділянок.

Як з’явилося сузір’я Компас

Насправді, область вважається новою. Хоча спочатку на її місці лежала частина . Якщо говорити точніше, його щогла. Проте історично склалося, що в 18 столітті Лакайль поділив стародавній ділянку на кілька частин. Таким чином, з’явилося три нових сузір’я: Кіль, і Вітрила.
Власне, на місці щогли Корабля, яка лише опосередковано ставилася до нього, Лакайль створив окреме сузір’я Компас Мореплавця. Звичайно, з часом утвердилася скорочена назва.

Зірки, які входять в сузір’я Компас

Територія сузір’я включає 43 зірки, видимі неозброєним оком.
Самий яскравий об’єкт в області Альфа являє собою гігант змінного типу Бета Цефея, з уявною величиною 3,67.
Бета є подвійним світилом, другим по яскравості зі значенням 3,95. Складається з гіганта і надгіганта, плюс до всього має супутник.
Гамма, Лямбда і Тета відносяться до гігантів. Їх середня зоряна величина 4,5.
Між іншим, в районі сузір’я лежить кілька кратних систем зірок. Їх представники: Каппа, Дзета і Дельта.
Т Компаса – подвійне світило зірки, схожої на Сонце і білого карлика.

Інші об’єкти

З цікавих астрономічних об’єктів сузір’я Компас вміщує, наприклад, відкрите скупчення зірок NGC 2627. У ньому, за даними вчених, зосереджено 40 світил з видимою величиною від 11 до 13.
Як виявилося, ховається в області планетарна NGC 2818. Вважається, що народилася вона в процесі руйнування зовнішньої оболонки вмираючої зірки.
Крім цього, виявили тут гарну NGC 2613. Між іншим, вона дуже схожа на . Що важливо, ми бачимо її лицьовою стороною.