Всесвіт

Сузір’я столова гора, названа на честь гори в південній африці

В південній півкулі неба розташувалося сузір’я Столова Гора. Насправді, це досить тьмяний навколополярну ділянку. Тягнеться він на 153,5 квадратних градусів. Тому посідає 75 місце серед всіх сузір’їв по площі.
Сузір’я межує з південними ділянками неба: Летюча Риба, Золота Риба, Октант, і Південна Гідра.

Трохи історії про сузір’я Столова Гора

Сузір’я входить в групу Лакайля. Нагадаємо, що Нікола Луї де Лакайль відкривав і давав назви небесним ділянок в честь елементів мистецтва і науки.
Однак, в даному випадку ім’я було запропоновано вченим в честь гори, яка розташована в Південній Африці на Капском півострові. Власне, гора так і називається – Їдальня.
Іноді вживають скорочене найменування сузір’я Mensa, що в перекладі означає стіл.

Зірки, з яких складається сузір’я Столова Гора

Як виявилося, зірки, що входять до складу області, не яскравіше 5 величини. Цим і пояснюється непомітність сузір’я.
Альфа області являє собою зірку-карлик головної послідовності. Це найяскравіший об’єкт ділянки. До того ж, має супутник, який також відноситься до карликів.
Гамма – другою за яскравістю об’єкт в області. Насправді, це подвійна зірка, у якої головним компонентом служить помаранчевий гігант.
Бета Столової Гори по яскравості в сузір’ї займає третє місце. Варто відзначити, що Бета є жовтим гігантом.
Крім того, Тета -, Мю, Лямбда і Дзета являють собою зірки-гіганти.

На відміну від них, Пі Столової Гори відноситься до субгигантам жовтого кольору. Між іншим, Пі характеризується сильним власним рухом. Більше того, вчені виявили, що у зірки є екзопланета. Причому виявилося, що це одна з найбільш великих за масою планета.
W Столової Гори – справжній супергігант жовто-білого кольору. У той же час, це змінне світило типу R Північної Корони. Іншими словами, світло і яскравість зірки може періодично різко зменшуватися, а потім відновлюється.

Небесні об’єкти сузір’я

Незважаючи на невелику площу, сузір’я Столова Гора вміщує в себе дивовижні астрономічні об’єкти.
Головною визначною пам’яткою, звичайно ж, можна назвати Большое Магелланова Хмара.

Власне, це не просто хмара, а ціла . Цікаво, що це одна з прилеглих до нас систем. Між іншим, вона виступає супутником . Правда, на території сузір’я Велика Магелланова Хмара лежить лише частково. Але цього цілком достатньо, щоб вважатися його частиною.
Крім усього, в області є й кульові скупчення зірок. Наприклад, до таких об’єктів відноситься NGC 1987.
Також відомо, що сузір’я Столова Гора на своїх теренах приховує квазар PKS 0637-752. Це сильний радиоисточник, візуально схожий на зірку.