Дача

Моя боротьба зі слимаками осені не закінчується — що я роблю, щоб ефективно позбавлятися від шкідників

Головна небезпека слимаків в тому, на мій погляд, що вони абсолютно всеїдні. Поселяючись на рослині, шкідники за короткий час здатні знищити всю соковиту зелень, залишивши тільки сухі жилки. Це погіршує загальний стан посадок, якість і кількість врожаю надалі.

На своїй ділянці в боротьбі з ними я використовую сучасні методи, так і перевірені народні засоби.

В питанні знищення слимаків народна фантазія воістину не знає кордонів. У хід йде практично весь арсенал наявних засобів, так що я рекомендую вибрати ті методи, які зручні для вас – як органічні, так і хімічні.

Опишу докладніше ті варіанти, які використовую сам.

Деревна зола

Я роблю розчин ірозприскую його на рослини. Якщо шкідників багато, то підсилюю складу настою порошком гострого перцю і дрібною сіллю.

Шкаралупа яєць

Її можна використовувати як додатковий спосіб боротьби спільно з іншими. Гострі краї скорлупок є відмінним перешкодою для пересувань слимаків, так як у них дуже ніжна шкірка на черевці.

Також як перешкод чудово підійдуть хвойні голки, крупний пісок, дрібні колючі камінчики, тверді, колючі тирсу. Я часто готую суміш цих компонентів і розсипаю її навколо паростків. Це істотно зменшує шанси слимаків дістатися до бажаної зелені.

Істотним мінусом цього способу є необхідність постійного оновлення перешкоди.

Нашатир

Нашатирний спирт часто використовують у садівництві, здебільшого в якості добрива. Однак він відмінно підходить і для боротьби з повзучими шкідниками.

Я розводжу 100 мл у відрі води і щедро проливаю найбільш ласі для слимаків насадження. Днів через 10 можна повторити операцію для кращого результату.

Пиво

Запах хмелю є дуже привабливим для слимаків, що робить пиво успішним засобом знищення. Діє воно на зразок пастки для комах: тару з напоєм прикопують на грядці, залишаючи відкритим горлечко, шкідники повзуть на запах і в результаті тонуть в рідині.

Необхідно створити придатні умови для заповзання і щодня очищати від пастки потрапили туди слимаків. Також крім пива добре підійдуть будь-які ферментовані солодкі напої.

Пастки з підручних засобів

Денний час молюски проводять в темних і сирих місцях, для їх упіймання слід створити саме такі привабливі пастки. У різних місцях на ділянці пролийте землю водою, накрийте невеликими полотнами шиферу, дерева або пластику, додайте трохи сміття для створення тіні. Через кілька днів відкрийте їх і знищити всіх заползших туди слимаків.

Препарати для знищення

Допомагають мені, коли органічні засоби стають безсилі. Молюскоциди знищують слимаків та равликів. Вони дуже зручні у використанні: гранули потрібно просто розсипати в проблемних зонах. З найбільш відомих я виділю «Стопулит», «Слизнеед», «Хижак», «Улицид» та ін Всі описані препарати нешкідливі для людини і домашніх тварин.

Важливо пам’ятати, що позбавлятися від слимаків зі своєї ділянки треба повністю – не вбивати і не закопувати поблизу, так як їх сильний запах приверне нових молюсків.

Після проведених заходів необхідно надалі дотримуватися певних правил:

  • регулярно прополювати грядки, особливо в місцях скупчення води;
  • видаляти з ділянки рослинні рештки;
  • не частите при посадці саджанців, щоб було менше закритому від світла землі;
  • пам’ятайте, що жаби, їжаки і птиці – природні «кошти» боротьби зі слимаками;
  • намагайтеся не створювати сирих місць, де можуть розплодитися слимаки.

Турбують вас слимаки в саду і городі? Як з ними боретеся?